Oczyszczanie

Kosmetyczne zabiegi oczyszczające stanowią bardzo istotny element pielęgnacji skóry. Po usunięciu makijażu skóra, niezależnie od jej specyfiki, wymaga oczyszczenia i wzmocnienia. W przywróceniu jej pełnego blasku pomogą dobrane przez kosmetologa, profesjonalne zabiegi oczyszczające, dzięki którym skóra stanie się odświeżona,mocniejsza i bardziej rozświetlona.

Oczyszczanie - jak często wykonywać

Częstotliwość i rodzaj zabiegu oczyszczania zawsze są dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb oraz rodzaju skóry i powinny być wykonywane systematycznie co najmniej 4 razy w roku.

W naszym gabinecie w Instytucie Zdrowia i Urody MANGOO w Cieszynie zyskujesz pewność, że zabiegi wykonamy skutecznie dbając o najwyższe standardy higieny.

 

Jaki rodzaj oczyszczania wybrać

Jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych ostatniego roku, dzięki któremu uzyskujemy kompleksowe efekty – od dogłębnego oczyszczenia po liftingu. Procedura oparta jest na nowoczesnych technologiach (hydrabrazja, infuzja, ultradźwięki i bipolarna fala radiowa), które łączą w sobie to, co najważniejsze w pielęgnacji skóry – dogłębne oczyszczenie, odżywienie, dotlenienie, rewitalizację i działanie anty-aging.
Oczyszczanie wodorowe pozwala na indywidualne dopasowanie kuracji i substancji aktywnych, zneutralizowanie wolnych rodników oraz złuszczenie obumarłych warstw naskórka, tak aby skórę optymalnie nawilżyć, zregenerować, odświeżyć i poprawić jej elastyczność. W przypadku cery z problemami zadziała dobroczynnie, kojąco, regulująco.
Zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku na każdym typie skór, także na skórach trądzikowych, wrażliwych i naczynkowych. Jest on nie tylko dogłębna i skuteczną eksfoliacją – stanowi także kompleksowy rytuał, wstęp do efektywnych zabiegów anty-aging.

Peeling wodno-tlenowy, który wyraźnie poprawia stan skóry już po 1 zastosowaniu. Zabieg polecany dla skór suchych, odwodnionych i wrażliwych, który intensywnie, ale zarazem bezboleśnie złuszcza naskórek, nie wywołując podrażnień. Oxybrazja skutecznie usuwa ze skóry zaskórniki i drobne krostki, zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum. Pomaga przy problemach z rozszerzonymi naczynkami, przy zmęczonej, poszarzałej skórze, doskonale nawadnia, dotlenia i poprawia koloryt skóry.

Zabieg przeznaczony przede wszystkim dla cery mieszanej i tłustej ze skłonnościami do powstawania wągrów i zaskórników. Wykonywany jest wtedy, gdy chcemy usunąć widoczne niedoskonałości oraz zanieczyszczenia gromadzące się pod naskórkiem takie jak zaskórniki, wągry czy prosówki. Tym samym manualne oczyszczanie przywraca skórze naturalny i świeży wygląd oraz przeciwdziała powstawaniu nowych zmian kosmetologicznych. W zależność od potrzeb skóry zabieg jest modyfikowany i dobierane są odpowiednie preparaty i metody złagodzenia ewentualnych podrażnień.

Manualna metoda oczyszczania skóry to także jeden z elementów leczenia i profilaktyki trądziku.

Niedoskonałości, które obserwujemy na powierzchni skóry, są skutkiem procesów zachodzących w jej wnętrzu. Nadmierna aktywność gruczołów łojowych, nieprawidłowe złuszczanie się naskórka, bakterie, to wszystko prowadzi do powstawania stanów zapalnych. Peelingi chemiczne działając na głębsze warstwy skóry, stymulują naturalne zdolności regeneracyjne skóry, poprawiając jej wygląd. Dodatkowo redukują procesy zapalne zachodzące we wnętrzu skóry, tak aby skutecznie zapobiegać powstawaniu zaskórników i zmian zapalnych.

Obecnie mamy do dyspozycji kilkanaście różnych mieszanek kwasów, dobieranych w zależności od kondycji cery i problemów estetycznych, które chcemy wyeliminować. Możemy wyregulować pracę gruczołów łojowych, likwidować przebarwienia, zmniejszać stany zapalne, poprawiać jędrność, elastyczność i napięcie skóry. Peelingi chemiczne w rękach doświadczonego specjalisty działają cuda!

jeden z najprzyjemniejszych peelingów stosowanych do oczyszczania skóry.
Wykorzystuje technologię fali ultradźwiękowej, która dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę. Zabieg polecany szczególnie do bardzo wrażliwej, delikatnej, cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, trudno gojącej się, a także jako bezinwazyjne oczyszczanie skóry skłonnej do wyprysków, trądzikowej, przetłuszczającej się. Peeling kawitacyjny wykorzystywany jest jako przygotowanie do innego zabiegu pielęgnacyjnego