Depilacja laserowa

Pozbycie się niechcianych włosów jest dla wielu z Was nie lada wyzwaniem. Standardowa depilacja włosów (wosk, pasta, maszynka, depilator) zabierają Twój drogocenny czas i na dodatek często jest nieprzyjemna i bolesna.

A przecież może być wygodnie, szybko i bezboleśnie – dzięki depilacji laserowej laserem medycznym LightSheer DESIRE.

Depilacja laserowa - co oferujemy

Depilacja laserowa Light Sheer Cieszyn to złoty standard depilacji – najnowocześniejszy i najskuteczniejszy na świecie laser do depilacji Light Sheer DESIRE z funkcją wykonywania zabiegów także na skórze opalonej jest dostępny w naszym Instytucie Mangoo w Cieszynie. To bardzo skuteczne usuwanie owłosienia.

Skorzystaj ze sprawdzonej metody depilacji laserowej włosów – medycznego lasera diodowego LightSheer DESIRE amerykańskiej firmy Lumenis. Jest to najnowocześniejsze na świecie urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia. W marcu 2012 roku LightSheer Diode Laser System został uznany za najlepsze urządzenie do laserowej depilacji na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco.

Najczęściej zadawane pytania - depilacja laserowa

Pracujemy na laserze medycznym posiadającym międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA. Opatentowana, specjalna końcówka emitująca skoncentrowaną wiązkę niszczy tylko włos, chroniąc tkanki okoliczne – zapobiega to zmianom skórnym i poparzeniom. Przed zabiegiem zawsze wykonujemy próbę laserową i udzielamy szczegółowych informacji dotyczących zabiegu.

Aż 97% włosów nie odrasta, bo laser jako jedyny nie tylko usuwa widoczne włosy, ale niszczy także mieszki włosowe. A specjalna końcówka chłodząca sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Jeżeli obawiasz się o swój komfort podczas depilacji lub masz niski próg bólu, zabiegi laserowe w MANGOO Cieszyn będą dla Ciebie na pewno odpowiednim wyborem.

Często zadają nam Państwo pytania, czym różni się depilacja laserowa LightSheer Desire od depilacji wykonywanej urządzeniami IPL, VPL czy ELight (IPL+RF), czyli urządzeniami często mylonymi z laserami. W rzeczywistości są to urządzenia naświetlające skórę za pomocą intensywnego pulsującego światła (stąd nazwa Intense Pulse Light) posiadające lampy xsenonowe.

Zabiegi takie emitują fale o różnych długościach, zatem nie docierają wyłącznie do włosa, ale oddziałują na tkanki wokół niego. Rozproszenie światła i zbyt powierzchowne działanie nie może trwale usunąć owłosienia, dlatego zabiegi te są mało efektywne, mogą podrażniać skórę i powodować komplikacje spowodowanych rozgrzewaniem skóry.

Przed zabiegiem depilacji laserowej skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nie posmarowana.

Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha ani podrażniona.

Jeśli zachodzi taka potrzeba należy kilka dni przed zabiegiem stosować:
• emoilienty / kremy nawilżająco –kojące
• nie wyrywać włosów min. 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
• nie stosować kremów depilujących na tydzień przed zabiegiem
• nie opalać się na 3 tygodnie przed zabiegiem
• nie stosować kremu samoopalającego na tydzień przed zabiegiem
• nie stosować kremu z retinolem i witaminą C na 2 tygodnie przed zabiegiem
• nie stosować ziół (dziurawiec, nagietek) na 2 tygodnie przed zabiegiem
• nie wykonywać peelingu na tydzień przed zabiegiem.
Osoby bardzo wrażliwe na ból na 0,5h przed zabiegiem powinny posmarować powierzchnię depilacyjną specjalnym kremem znieczulającym EMLA (dostępny na receptę).

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych.

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry który ustępuje po kilku godzinach. W tym czasie /2-3 dni po zabiegu/ należy skórę traktować bardzo delikatnie:
• myć żelem bezmydłowym albo mleczkiem bezalkoholowym
• nie stosować dezodorantów i antyperspirantow (jeśli depilacja dotyczyła pach)
• stosować krem Alantan Plus, Bepanthen
• preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzić dopiero po 2 tygodniach od zabiegu.
Do 2 tygodni po zabiegu należy bezwzględnie ZREZYGNOWAĆ z opalania!
W tym czasie miejsca narażone na bezpośrednie działanie promieni UV należy zabezpieczyć kremem z wysokim filtrem co najmniej 50.

Bezwzględne przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserwoej to: ciąża, choroby nowotworowe, leczenia hormonalne, leczenie niepłodności, leczenie chorób tarczycy, terapia doustna retinoidami /Roaccutane/, terapia miejscowa kremami z vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi, przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego /dziurawiec, nagietek/,świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, wcześniejsza depilacja przez wyrywanie /peseta, wosk, depilator mechaniczny/, skóra ze skłonnością do przebarwień, dermatologiczne zmiany skórne /bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe/, reticularis /marmurkowa skóra/, fotodermatozy i padaczka.

Odradza się wykonywania zabiegu na włosy blond, siwych, rudych, ze względu na małą skuteczność depilacji laserowej.