Depilacja woskiem

To najpopularniejsza i niesamowicie skuteczna metoda usuwania owłosienia. Inne metody usuwania włosów są mniej skuteczne niż depilacja woskiem, gdyż redukują włos jedynie z powierzchni skóry, nie naruszając jego cebulki. Ciepły wosk jest w stanie dotrzeć głęboko, więc usuwa włos wraz z cebulką co skutkuje tym, że odrastanie włosów trwa znacznie dłużej.

Depilacja woskiem - co nas wyróżnia

Do pracy w naszym Instytucie Mangoo wybraliśmy australijskie woski marki Lycon. Dlaczego? Bo są one jedyny w swoim rodzaju – zawierające mieszankę najwyższej jakości naturalnych składników łagodnych dla skóry, zapewniających jej miękkość oraz jedwabistą gładkość. Zawarte w nich olejki aromatyczne dostarczają składniki odżywcze, a także kojąco wpływają na zmysły. Woski te, ze względu na swoją wysoką jakość i innowacyjność zdobyły popularność na całym świecie.

Woski Lycon usuwają najwięcej włosków, a zabieg jest praktycznie bezbolesny. Skora przed zabiegiem jest zabezpieczona specjalną oliwka – dzięki temu nie dochodzi podrażnień naskórka.

Depilacja woskiem Lycon jest lepsza od golenia, ponieważ efekt gładkości pozostaje na dłużej. Woskiem depilujemy zarówno delikatne miejsca ciała: – u kobiet depilacja intymna (bikini), okolice brwi, wąsik, owłosienie twarzy, u mężczyzn – linię zarostu, brwi, nos, uszy, jak i duże powierzchnie ciała tj. ręce i nogi (łydki i uda), pachy, plecy, brzuch.

Podstawowe informacje o depilacji woskiem

Przed depilacją, po oczyszczeniu skóry preparatem Lycotane, na wrażliwe okolice ciała nakładamy oliwkę Pre-waxing Oil, która zabezpiecza naskórek, a następnie nakładamy drewnianą szpatułką jeden z kolorowych wosków Lycon. Woski nakłada się na skórę wraz ze wzrostem włosa lub pod włos (w zależności od rodzaju wosku).

Pod włos nakładamy tzw. woski twarde typu Hot Wax, które świetnie sprawdzają się podczas depilacji krótkich, jednomilimetrowych, twardych włosków. Technika ta jest niezastąpiona podczas depilacji brazylijskiej – nawet te najkrótsze włosy można usunąć wraz z cebulką.

Po depilacji woskiem nie należy planować zabiegów z udziałem wysokiej temperatury, jak na przykład sauna, gorąca kąpiel, solarium. Do momentu zniknięcia zaczerwienienia nie poleca się także wizyt na basenie oraz ćwiczeń gimnastycznych.

W porównaniu do tradycyjnych metod depilacji efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu. Niewątpliwą zaletą zabiegu z użyciem wosków Lycon jest fakt, że po depilacji włosy odrastają jaśniejsze, rzadsze i delikatniejsze, przez co po kilku zabiegach są znacznie mniej widoczne.

Koszt depilacji woskiem Lycon waha się w przedziale od 40 do 250 zł, w zależności od wybranej strefy, z której ma zostać usunięte owłosienie. Za pomocą wosku najczęściej depiluje się nogi, pachy, okolice bikini, meszek na twarzy czy brwi.