Skóra bez skazy – czyli pora na peeling chemiczny!

Skóra bez skazy – czyli pora na peeling chemiczny!

Chcesz pozbyć się zmarszczek, piegów, przebarwień czy trądziku oraz przywrócić skórze blask, elastyczność i świeży wygląd – zdecyduj się na wykonanie w salonie kosmetycznym peelingu chemicznego.

 

Peelingi, jako zabiegi nieoperacyjne stają się coraz popularniejsze w Polsce. Zabiegi te są mniej inwazyjne niż zabiegi chirurgiczne i pozwalają na szybszy powrót do aktywnego życia.

 

Utarło się, że peelingi chemiczne powinno się robić zimą, jesienią i wiosną. Rzeczywiście tak jest w przypadku peelingów bardzo mocno złuszczających np.: Dermelan, Cosmelan, Płyn Jessnera, czy Yellow Peel, jednakże postęp technologiczny przyczyniły się do rozwinięcia całej gamy peelingów chemicznych, które możemy wykonywać przez cały rok, zatem także w lecie.

 

W zależności od głębokości działania, peelingi można podzielić na:

  • powierzchniowe – działają w obrębie naskórka,
  • średniogłębokie – obejmują cały naskórek i górną warstwę skóry,
  • głębokie – sięgają do głębszych warstw skóry.

Rodzaj peelingu i ilość zabiegów w każdym przypadku dobierana jest indywidualnie. W dobrym salonie kosmetycznym przed każdym zabiegiem przeprowadza się szczegółowy wywiad. Podczas wywiadu bierze się pod uwagę rodzaj skóry, przebyte i obecnie istniejące choroby, alergie, przyjmowane leki oraz wcześniej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej. Dopiero po tak wnikliwej diagnozie, następuje dobór odpowiedniego stężenia i preparatu do peelingu.

 

Zabiegi peelingami chemicznymi wykonuje się w seriach co 21-30 dni.

 

Z jakimi problemami może sobie poradzić peeling chemiczny? Najczęściej zabiegi te wykonuje się przy:

– przebarwieniach, piegach i nierównym kolorycie skóry,

– zaburzeniach wydzielania sebum (trądziku),

– bliznach potrądzikowych i rozstępach,

– do zmniejszania sińców i cieni pod oczami,

– zapobieganiu starzenie się skóry, zmarszczkach i utracie jędrności.

 

Poddając się kuracji peelingiem chemicznym w gabinecie kosmetycznym nie musisz rezygnować z życia towarzyskiego czy zawodowego. Wbrew panującej powszechnie opinii zabiegi te, jeśli są przeprowadzane przez wykwalifikowanego specjalistę, nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji i są całkowicie bezpieczne.

 

W czasie zabiegu, podczas nakładania preparatów, najczęściej występuje przejściowe uczucie mrowienia lub delikatnego rozgrzewania. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest intensywnie napięta, zaczerwieniona ale jednocześnie doskonale wygładzona.

 

W pierwszym tygodniu po zabiegu skóra przechodzi proces intensywnej odnowy komórkowej. Oznacza to, że  jej wierzchnia warstwa zaczyna się złuszczać – w zależności od zastosowanego peelingu skóra może złuszczać się delikatne lub bardzo mocno. Ważne jest aby nie przyspieszać tego procesu i nie narazić skóry na powstanie mikro urazów.

 

Przez 1 – 2 dni po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, a do 7 dni nie należy korzystać z sauny i gorących kąpieli. Bardzo istotne jest, aby po zabiegu unikać ekspozycji na słońce i stosować odpowiednio dobrane preparaty wspomagające proces regeneracji i chroniące skórę przed promieniowaniem słonecznym.

 

Po zabiegu nie należy wykonywać zabiegów mogącym wywołać dodatkowe podrażnienia np., depilacji woskiem, laserem, czy innych zabiegów złuszczających.

 

Na koniec warto podkreślić, że abyś nie czuła się rozczarowanym po wykonaniu peelingu chemicznego, warto udać się do dobrego salonu kosmetycznego. Niestety na rynku istnieje wiele firm, które oferują różnego rodzaju peelingi, jednak trzeba wiedzieć, że peeling peelingowi nie równy. Tylko odpowiednio dobrane preparaty o odpowiednich stężeniach substancji aktywnych oraz doświadczony personel gwarantują nam oczekiwane rezultaty.

 

PS.

Dobra informacja dla wszystkich fanek peelingów – wybierając odpowiedni zabieg dla danej pory roku oraz używając produktów, które chronią i przygotowują skórę na promieniowanie słoneczne możesz korzystać z kuracji peelingami chemicznymi przez cały rok 🙂

About the Author

Comments are closed.