Chiropraktyka (kręgarstwo) to terapia coraz chętniej wybierana przy leczeniu i zapobieganiu mechanicznym zaburzeniom i dysfunkcjom narządu ruchu. Metoda ta koncentruje się głównie na kręgosłupie i opiera się na teorii (potwierdzonej przez medycynę tradycyjną), że część chorób wynika właśnie ze schorzeń kręgosłupa, od którego odchodzą włókna nerwowe łączące się ze wszystkimi częściami ciała.

Zabieg może uwolnić od bólu kręgosłupa, stawów czy też korzonków, a także uratować przed operacją.

W naszym Instytucie zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego chiropraktyka, specjalistę masażu Yumeiho, zawodowego naturopatę z ponad 20 letnim doświadczeniem, który wykorzystuje w swojej pracy techniki chiropraktyki japońskiej, akupresury, elektrostymulacji i laseroterapii – pana Janusza Kornasia.

 

Czas trwania terapii manualnej

Zabieg terapeutyczny wraz z badaniem trwa do 60 minut w przypadku osób dorosłych i do 30 minut u dzieci. Czas i liczba seansów terapeutycznych są uzależnione od stanu zdrowia jednak najczęściej do przywrócenia pełnej sprawności lub całkowitego uwolnienia od bólu potrzebnych jest ok. 3 – 5 zabiegów. Potem zapobiegawczo wskazane jest pojawienie się na wizytach kontrolnych raz na 2 miesiące.

JAPOŃSKI MASAŻ YUMAIHO

Teoria metody Yumeiho® opiera się na fakcie, że ponad 95% ludzi ma nieprawidłowo ułożoną miednicę już od urodzenia. Oznacza to najczęściej , że jeden talerz miednicy jest ustawiony wyżej od drugiego. Kończyna po stronie wyżej położonej miednicy jest relatywnie krótsza. Obieg krwi po tej stronie jest upośledzony co czyni te stronę człowieka słabszą. Noga dłuższa przejmuje , jako mocniejsza i dłuższa większy ciężar ciała.

Sytuacja taka powoduje zmęczenie tej nogi. Staw biodrowy powoli przesuwa się do przodu i ku środkowi. Kończyny wyrównują się a nawet noga, która była wcześniej dłuższa staje się krótsza. Linia przebiegająca przez talerze biodrowe nie jest pozioma. Kręgosłup wychyla się w kierunku nogi krótszej. Sylwetka przerzuca ciężar ciała w przeciwnym kierunku. Kręgosłup wygina się jednołukowo wchodząc w fazę skoliozy funkcjonalnej. Wygięcie pogłębia się z powodu ciężaru ciała. Następuje wygięcie kręgosłupa w przeciwnym kierunku powodując powstanie drugiego łuku powyżej pierwszego. Mamy do czynienia z dwułukowym skrzywieniem kręgosłupa co oznacza fazę skoliozy strukturalnej. Krążki międzykręgowe wysuwają się z powodu nieprawidłowego obciążenia. Ucisk na nerw powoduje dolegliwości bólowe i zakłócenia pracy organów wewnętrznych. Degeneracja stawów kręgosłupa postępuje
i prowadzi do zmian zwyrodnieniowych. Prawie wszystkie mięśnie i stawy nie pracują prawidłowo co prowadzi w konsekwencji do nieodwracalnych zmian.

Na podstawie prowadzonych od 1990 r. przez centrum ART obserwacji wynika, że nieprawidłowo ułożona miednica matki ma wpływ na taka samą nieprawidłowość jej dziecka. Stąd bardzo ważne jest skorygowanie położenia miednicy przyszłej matki jak również wczesna korekcja położenia miednicy dziecka.

TERAPIA YUMEIHO® pomaga:

♦  skrzywieniu bocznym kręgosłupa

♦  bólach kręgosłupa, stawów oraz bóle menstruacyjne

♦  dyskopatiach

♦  migrenach

♦  asymetrii układu kostnego i mięśniowego

♦  likwidacji rwy kulszowej

MASAŻ YUMEIHO DLA DZIECI:

♦  Korekta wszelkiego rodzaju wad postawy (skoliozy)

Czas zabiegu: do 30 minut, cena 80zł

MASAŻ YUMEIHO DLA DOROSŁYCH:

♦  Dolegliwości kręgosłupa i całego układu kostno-mięśniowego (dyskopatie, kręgozmyki, rwy kulszowe i inne)

Czas zabiegu: do 60 minut, cena: 180 zł

masaz yumeiho
Yumeiho 1

przed zabiegami | po zabiegach
(skolioza dwułukowa I-go stopnia)

Yumeiho 2

przed zabiegami | po zabiegach
( kręgozmyk 4-tego kręgu szyjnego )

MASAŻ TUINA

To starożytny, chiński sposób leczenia, stosowany już 2000 lat temu. Obecnie, obok starych, wypróbowanych zasad, specjaliści wprowadzają ulepszenia opierając się na naukowych osiągnięciach w dziedzinie medycyny.

Zabieg ten nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla organizmu. W medycynie chińskiej obowiązuje powszechna zasada równoważenia energii Yin i Yang. Zachwianie tej równowagi prowadzi nieuchronnie do choroby.

Masaż Tuina ma na celu uregulowanie przepływu energii, usunięcie blokad. Masaż pomaga nie tylko osobom chorym, ale także osobom zdrowym,chwilowo wyczerpanym pracą, zmęczonym. Trwa około pół godziny i zapewnia wzmocnienie organizmu, rozluźnia napięcia, przynosi uczucie zrelaksowania, lekkości i odrodzenia sił witalnych.

Masaż metodą Tuina może w szybkim czasie skorygować nieprawidłowości kręgosłupa i co za tym idzie,uwolnić narząd wewnętrzny od szkodliwego oddziaływania chorego kręgosłupa. Energia dostarczona podczas zabiegu zapewnia odnowę i wzmocnienie całego organizmu.

Czas zabiegu: do 60 minut, cena: 180 zł

Zadzwoń i zarezerwuj wizytę: 504 153 140